Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Almanya’da Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy’la görüştü

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Almanya ziyaretinin ikinci gününde Uluslararası Berlin Turizm Fuarı'nı ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, ilk olarak KKTC standını ziyaret ederek burada otel ve turizm acenteleriyle görüştü.

Burada BRT başta olmak üzere Türkiye ve yabancı basın organları ile mülakat gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs konusundaki son gelişmeleri aktardı.

KKTC’nin yanı sıra Türkiye, Azerbaycan ve Kırgızistan stantlarını da ziyaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, turizm yetkilileri ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kuzey Kıbrıs standındaki toplantı salonunda Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy’la da bir araya gelerek bir süre görüştü. Görüşmede Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu ile KKTC Berlin Temsilcisi Beniz Uluer Kaymak da hazır bulundu.

Bakan Ersoy ile görüşmesi sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Turizm Bakanlığı ile yapılan anlaşma çerçevesinde bu ay ilk olarak İngiltere daha sonra da Almanya ve Türkiye’de KKTC’nin tanıtım amaçlı reklamının yapılacağını ifade etti.
Başta İngiltere olmak üzere devam uçuşlarının yakın zamanda başlayacağını, bu yönde yürütülen çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu aktaran  Cumhurbaşkanı Tatar, bunun gerçekleşmesiyle birlikte yolcuların uçak değiştirmeden ülkeye gelebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, “Siyasi irade bunun arkasında, Anavatan Türkiye ile birlikte turizm konusunda da tam bir uyum içinde çalışıyoruz, bu uyum ülkeye gelen turist sayısının da artmasına katkı sağlıyor” dedi.

Ülke turizminin çok başarılı bir dönem geçirdiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, Ercan Havaalanı'nda birtakım çalışmaların tamamlanmasının ardından yolcuların daha kolay ülkeyi ziyaret edebileceklerini kaydetti.

Ramadan Cemil ailesi, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışta bulundu Ramadan Cemil ailesi, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışta bulundu

Cumhurbaşkanı Tatar, 20 Temmuz tarihinde hizmete açılan Ercan Havaalanı'na büyük gövdeli uçakların iniş yapabilmesinin turizmi olumlu yönde etkilediğini vurguladı.
Turizm konusunda yeni yatırım ve projeler gündemde olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Tatar, desteklerinden dolayı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a teşekkür etti.

Editör: Umut Bilir