"Kaldırsınlar oradan, burada mezar mı olur?" "Kaldırsınlar oradan, burada mezar mı olur?"
Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun 'Türk bayrağı derseniz, Kürtler 'benim bayrağım nerede' diyor. Bayrağın ismi bana problemli geliyor.' ifadelerini sosyal medya hesabından paylaştı. Paylaşım, Türk bayrağı mı? - Türkiye bayrağı mı? Tartışmasının fitilini ateşledi.

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu'nun sosyal medya hesabından HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katıldığı bir proğramda söylediği sözleri sosyal medya hesabından paylaşması yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Yapıcıoğlu'nun tartışmaya neden olan ifadeleri şu şekilde: "Biz, eşit vatandaşlık istiyoruz. Bu bayrak hepimizin bayrağı olsun istiyoruz, bizim bayrakla problemimiz yok. Ama bu bayrağın ismi 'Türk Bayrağı' dediğinizde Kürt diyecek ki benim bayrağım nerede? Niye Türk bayrağı... Benim bayrakla kavgam yok, herhangi bir poblemim yok. Ama, bayrağın ismi bana problemli geliyor. Neden Türkiye bayrağı değil de Türk Bayrağı deniyor?”

Yapıcıoğlu'nun bu söylemleri üzerine sosyal medyada (Türk bayrağı-Türkiye bayrağı) tartışması yaşandı. 'Türk bayrağından rahatsız oluyor' diyerek eleştirenler ve Cumhur İttifakı'na tepki gösterenler oldu.

 
Editör: TE Bilisim