KTTB'den Gardiyanoğlu'na “Reçete sisteminde akılcı değişim için 6 aydır ne bekliyorsun?” KTTB'den Gardiyanoğlu'na “Reçete sisteminde akılcı değişim için 6 aydır ne bekliyorsun?”

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, bugün gündeme dair konuları değerlendirmek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ülke futbolundaki sorunlara vurgu yapan Sertoğlu, özellikle Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu'nu dikkate almadığından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Sertoğlu'nun açıklamalarına göre, KTFF olarak TFF'ye gönderdikleri yazılara cevap alamadıklarını belirten Sertoğlu, FIFA'nın aksine TFF'nin hiçbir şekilde cevap verme nezaketinde bulunmadığını ifade etti. Sertoğlu, bu nedenle mevcut TFF yönetiminden herhangi bir beklentisi olmadığını belirtti. Sertoğlu "“FIFA cevap verirken, TFF cevap verme nezaketinde dahi bulunmuyor. Bu nedenle benim mevcut TFF yönetiminden hiçbir beklentim yoktur” şeklinde konuştu.

KTFF Başkanı, bu durumun ülkedeki futbolun gelişimi üzerinde olumsuz etkiler yarattığını ve TFF ile olan iletişimin düzeltilmesi gerektiğini vurguladı. Sertoğlu'nun basın toplantısı, Kıbrıs Türk futbolunun içinde bulunduğu durumu kamuoyuna duyurmayı amaçlamaktadır.