Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Girne Antik Liman’da yayaların yürüyüş yoluna bir restoranın masa ve sandalye atmasıyla ilgili yaşanan sıkıntıları değerlendirdiği bir paylaşım yaptı.

Şenkul, paylaştığı fotoğrafa işaret ederek, teori ile gerçeğin farkını bazen yaşayarak anlamak gerektiğini söyledi. Fotoğrafta görüldüğü gibi bir kararın AYK ve Turizm Bakanlığı dahil kimsenin almadığını ve yolun sonunun buraya çıkacağını tahmin ettiğini belirtti.

Restoranların olduğu, yolun daraldığı, denize düşme riski yaratmayacak şekilde canlı balık sonrasında masaların deniz tarafında ve dar bir alanda tutulmasını önerdiğini belirten Şenkul, "Böylelikle hem işletmeler zarar görmeyecek hem binaların güzelliği daha rahat görülecek hem de yayalar geniş ferah şekilde yürüyebilecekti" dedi.

Şenkul'un paylaşımının devamı şu şekilde:

Taçoy'a UBP ile ilgili anket soruldu Taçoy'a UBP ile ilgili anket soruldu

“Bilimsel bir karar alındığı noktasında hiç şüphem yok ve AYK kararına saygı duyuyorum ancak hayatın gerçekliği bize bazen ideali değil ideale yakını oluşturmayı da dayatır diye düşünüyorum. Geç kalınmış bir durum yoktur, paydaşlar olarak biz bir araya gelip son durumu değerlendireceğiz. Fotoğraftaki gibi bir görüntüye ne biz ne Turizm Bakanlığı ne de AYK izin vermez bu konuda vatandaşlarımız rahat olsun.”