Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, bugün Karaoğlanoğlu'nu ziyaret ederek geçtiğimiz Salı günü meydana gelen hortumda zarar gören vatandaşları Karaoğlanoğlu Muhtarı Hüdaverdi Tutku ile birlikte ziyaret etti.

Ziyaret sırasında, vatandaşlardan oluşan zararları fotoğraflarla belgeleyip dilekçelerini muhtar aracılığıyla Girne Belediyesi'ne ulaştırmalarını talep eden Şenkul, dilekçelerin kendilerine ulaştıktan sonra Girne Belediye Meclisi'nde hızlı bir şekilde karar alacaklarını ve mağdur olan vatandaşlara yardımcı olacaklarını belirtti.

Başkan Şenkul, benzeri doğa felaketlerinin bir daha yaşanmamasını dilerken, herhangi bir olayda Girne Belediyesi'nin vatandaşların yanında olacağını vurguladı.

Karaoğlanoğlu ziyaretini sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Şenkul'un paylaşımı şu şekilde;

"Bugün Karaoğlanoğlu’nu ziyaret edip geçtiğimiz Salı günü yaşanan hortumda zarar gören vatandaşlarımızı Hüda muhtarımla birlikte ziyaret ettik.

Vatandaşlarımızdan oluşan zararlarını fotoğraflarla belgeleyip dilekçelerini muhtarımız vasıtasıyla Girne Belediyesine ulaştırmalarını istedik.

Dilekçeler bize ulaştıktan sonra hızlı şekilde Girne Belediye Meclisimizde karar alarak mağdur olan vatandaşlarımıza yardımcı olacağız.

Cumhurbaşkanı Tatar, Necmettin Erbakan’ın ölüm yıl dönümünde mesaj yayımladı Cumhurbaşkanı Tatar, Necmettin Erbakan’ın ölüm yıl dönümünde mesaj yayımladı

Benzeri doğa felaketlerinin bir daha yaşanmaması en büyük dileğimiz ancak benzeri her olayda vatandaşımız bilsin ki Girne Belediyesi onların yanında olacaktır.

Bugünkü ziyaret esnasında köyümüzün büyükleriyle kahve içip sohbet etme imkanı da bulduk."