Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, eylemlerine destek veren çeşitli sendikalar ve birliklerle birlikte bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıya Kasaplar Birliği, Çiftçiler Birliği, TÜRK-SEN, EL-SEN, HÜR-İŞ, KOOP-SEN, KTAMS, BES, KTÖS ve DEV-İŞ katıldı.

Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’de yaşayan İngilizlerle Karaman’da bir araya geldi Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’de yaşayan İngilizlerle Karaman’da bir araya geldi

Toplantı sonrasında HÜR-İŞ Başkanı Ahmet Serdaroğlu bir açıklama yaptı. Serdaroğlu, sendikaların ortak bir görüşte birleştiğini belirterek, "Bütün bu kaosun sebebi maliyetlerdir… Sendikalar olarak tek bir noktada buluştuk. Hükümetin ithal et kararını iptal etmesini istiyoruz" dedi.

Serdaroğlu, hükümete Cuma gününe kadar süre verdiklerini ve hükümetin bu karardan geri adım atmaması durumunda Pazartesi günü genel grev de dahil olmak üzere eylem haklarını kullanacaklarını açıkladı. "Bütün sendikalar hemfikirdir. Hükümet bu kararından geri dönüp, kavgayı bitirmez ise Pazartesi günü genel grev dahil, eylem hakkımızı kullanacağız" ifadelerini kullandı.

Editör: Simge YILDIZ