Savaşan, insan hakları ihlallerinin acımasız savaşlar ve eşitsiz gelişme sayesinde arttığını belirtti Savaşan, insan hakları ihlallerinin acımasız savaşlar ve eşitsiz gelişme sayesinde arttığını belirtti

ÖZEL HABER |

Her ne kadar kabinede bakan olmasa da aslında Demokrat Parti Milletvekili Hasan Tosunoğlu, tam bir bakan gibi donatılmış durumda!

KOOPERATİFLER BAKANI

Kamuoyunda “Kooperatifler Bakanı” olarak anılan Tosunoğlu’ndan habersiz hiçbir kooperatif işletmesinde en ufak bir adım atılamıyor.

PARTİZANCA İSTİHDAMIN MERKEZİ

Halkın dayanışma alanı olması gereken kooperatifler resmen DP tarafından partizanca istihdamın merkezi haline dönüştürüldü. Yapılan partizanca istihdamlar sonrası özellikle KOOP-SÜT batma noktasına geldi.

ATAOĞLU’NUN SAĞ KOLU

Son olarak KOOP-SÜT’ün başına Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu’nun sağ kolu olan Türker Yüksel’in atanmasından sonra, halktan daha çok Demokrat Parti’ye çalışan KOOP-SÜT tam anlamıyla batma noktasına getirildi. Birçok sendika ve birliğin ortaklaşa el attığı ve yıllar önce batma noktasından aldıkları Koop-Süt’ü kar eder pozisyona getirmesinin ardından DP’nin, yani siyasetin eline geçen kurum önce zarar etmeye, şimdi ise kepenklerini kapatma noktasına geldi.

SENDİKA NEREDE?

KOOP-SÜT’te bunlar yaşanırken, örgütlü sendika KOOP-SEN’in yaşanılanlara karşı sessiz kalması ilgi çekiyor. Ortada bir danışıklı dövüşün olduğunu ileri sürenler de var!