Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 8 Şubat 2022'de gerçekleşen Halil Falyalı cinayetiyle ilgili soruşturmada yeni bir gelişme yaşandı. Cinayetin ana şüphelisi Mehmet Faysal Söylemez'in avukatına gönderdiği notta, ünlü suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın adının geçtiği ortaya çıktı.

"ALAATTİN ÇAKICI 14 MİLYON DOLAR"

Halktv.com.tr'den Seyhan Avşar'ın haberine göre; yapılan telefon incelemesinde Falyalı cinayetinin bir numaralı sanığı Mehmet Faysal Söylemez’in cinayetten birgün sonra avukat Atalay Burak Türkel’e bir kağıdın fotoğrafını çekip gönderdiği tespit edildi. Söz konusu notta, “Alaattin Çakıcı 14 milyon dolar. Mehmet Kocakerim Londra’da restoran zinciri berber Yaşar’ın yeğeni. Esas işi kara para aklamak. 14 ay önce Malta’da (Ali Çakıcı, Armağan Deniz, Yaşam Ayavefe)” gibi birtakım adların yer aldığı aktarıldı.

Hadise bıraktığımız gibi Hadise bıraktığımız gibi

"BU NOT, KİMLİĞİNİ HATIRLAYAMADIĞIM BİRİ TARAFINDAN BANA GELDİ"

Cinayetten 3 gün sonra gözaltına alınan ve 20 Şubat 2022 tarihinde Emniyet'te ifadesi alınan Mehmet Faysal Söylemez’e söz konusu not soruldu. Söylemez, “Kardeşim Mustafa Söylemez’in cinayet sonrası gözaltına alınmasından sonra bu not bana kimliğini hatırlayamadığım biri tarafından fiziki olarak geldi. Ben de bunun üzerine nedenini bilmeden Atalay Burak Türkel’e bu notu gönderdim. Neden gönderdiğimi bilmiyorum” dedi.

SAVCI SORUŞTURMA EMRİNİ VERDİ!

Savcı, notta adı geçen kişilerin Halil Falyalı ile olan irtibatlarını ve çıkar çatışmalarını da incelemek üzere talimat verdi. Bu noktada, cinayetin arkasındaki bağlantıları aydınlatmak ve suç örgütü lideri Çakıcı'nın rolünü netleştirmek amacıyla geniş kapsamlı bir soruşturma başlatıldı.

Kaynak: Cumhuriyet.com