Bugün Güzelyurt Kaza Mahkemesi'nde gerçekleşen Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi (KSTU) soruşturması kapsamında yapılan ilk tahkikat duruşması, önemli gelişmelere sahne oldu. Okulun genel sekreteri Serdal Gündüz ve hissedarı Berk Özbek'in yargılandığı davanın ilk celsesi, yoğun katılımla gerçekleşti.

Mahkeme salonunda bulunan Tahkikat Memuru Ortunç Özbaylı, bugünkü duruşmada toplam 18 delil sundu. Bu yeni delillerle birlikte mahkemeye sunulan delil sayısı 50'ye ulaştı. Başsavcılık adına konuşan Savcı Damla Güçlü, ileri sürdükleri suçlamalar için başka tanıklarının bulunmadığını belirterek, davanın Ağır Ceza Mahkemesi'ne havale edilmesini talep etti.

Lefkoşa'da uyuşturucu operasyonu: 2 kişi tutuklandı Lefkoşa'da uyuşturucu operasyonu: 2 kişi tutuklandı

Yargıç Gülay Süleymanoğlu Uğur ise duruşmanın sonunda kararın 27 Haziran Perşembe günü açıklanacağını duyurdu. Serdal Gündüz'e yöneltilen suçlamalar arasında "sahtekarlıkla banka ödeme emri", "suç geliri aklama", "sahte belge düzenleme ve tedavüle sürme", "dolandırıcılık" ve "sahtekarlıkla para temini" gibi ağır suçlamalar bulunurken, Berk Özbek'e ise "sahte resmi evrak düzenleme", "sahtekarlıkla para temini" ve "sahtekarlıkla banka evrağı düzenleme" suçlamaları yöneltildi.

Sanıklar, toplam 98 ayrı suçtan itham edilmiş durumda. Davanın detayları ve ilerleyen süreçle ilgili daha fazla bilgi için takipçilerimizi 27 Haziran Perşembe günü açıklanacak kararı beklemeye davet ediyoruz.