17 yaşındaki genç 37 yaşındaki adamı yaraladı! 17 yaşındaki genç 37 yaşındaki adamı yaraladı!

BOLATÇIOĞLU VE ALTINOLUK SUÇLARINI KABUL ETTİ!

Gazetemiz Kıbrıs Gerçek Genel Yayın Yönetmeni Çağlar Yüksel'in 2 Ağustos 2021 tarihinde, evinin avlusunda beyzbol sopası ile ağır yaralanması, başında 4 cm. derinliğinde kesi oluşması ve kafasına 11 dikiş atılmasına yönelik davanın duruşması dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Yüksel’i ağır yaralamakla suçlanan 4 sanıktan, Okan Bolatçıoğlu ve Mehmet Tunç Altınoluk itham edildikleri 5 ayrı suçlamada, suç işlediklerini kabul etti. Tarkan Kazım Ozansoy ve Ahmet Ateş ise suçlamaları olduğu gibi reddetti. Başkan Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Vedia Berkut Barkın ve Yargıç Murat Soytaç’ın oluşturduğu Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti huzurunda görülen duruşmada, sanıkların itham edilmesinden sonra savcı Ahmet Özlemler Mahkeme’ye tanık ifadeleri hakkında bilgi verdi.

11 EMARE SUNULDU

Savcılık, tanıkların ve sanıkların ifadeleri, olayın yaşandığı alandaki görüntülerden oluşan bir CD, Çağlar Yüksel’in ağır yaralı olarak çekilmiş fotoğrafları, hastane acil kayıt defteri, doktor raporu, olay yeri fotoğraflarından oluşan bir başka CD, olay mahalli krokisi gibi toplam 11 emareyi Mahkeme’ye sundu.

“OZANSOY’A AİT İŞYERİ BİTİŞİĞİNDEKİ BANKA GÜVENLİK KAMERALARINDAN ALINAN GÖRÜNTÜLER VAR”

Savcı Ahmet Özlemler, olayda kullanılan arabanın bulunduğu Girne’deki, Tarkan Kazım Ozansoy’a ait Arena Fitness Club’ın bitişiğindeki Yakındoğu Bank’ın güvenlik kameralarından alınan görüntüler olduğunu da kaydetti. Savcı ayrıca müşteki tanık Çağlar Yüksel’in olay sonrasında verdiği ek ifadede 4 sanık dışında, bazı şahıslardan şikâyetçi olduğunu belirtti.

“KANUN DIŞI BİR ŞEY YAPMADIK”

Suçlamaları kabul eden sanıkların duruşmasına devam edilirken Okan Bolatçıoğlu’nun avukatı Çağdaş Par Mahkeme’ye olay sonrasında dava ile ilgili birçok haber yapıldığını, olay sonrası yapılan haberlerle ilgili “Çağlar Yüksel hakkında ‘kanun yoluna gittiklerini ve birçok şikâyet yaptıkları”nı, “kanun dışı bir şey yapmadıkları”nı ifade etmesi Mahkeme Başkanı Fadıl Aksun’un dikkatini çekti. 2 sanıklı davaya 15 Eylül’de devam edilmesine karar verilirken, suçlamaları reddeden sanıklar Tarkan Kazım Ozansoy ve Ahmet Ateş’in davaları ayrıldı. Suçlamaları kabul etmeyen 2 sanık için Savcılık yeniden ithamda bulunarak, yeni dava dosyalayarak yargılama süreci devam edecek.
Editör: TE Bilisim