Kamuda üst düzey yetkililer hakkında ortaya çıkan sahtecilik, usulsüzlük ve rüşvet olayları nedeniyle kamu büyük bir çöküş yaşıyor. 

ŞİMDİ DE İŞ İNSANLARINDAN RÜŞVET İDDİASI!

Özellikle Maliye Bakanlığı’nda küçük bir “çıkar çetesi” gibi hareket eden ve resmen iş insanlarını haraca bağlayan 3-4 ismin olduğu, bu isimlerin iş insanlarının işlerinin ilerlemesi için rüşvet talep ettiği, talepleri karşılık görmediğinde de yasal olmasına rağmen bazı işlerin önünü tıkadığı ifade edildi.

TETİKÇİLERİ DE VAR!

Bahse konu şahıslar, kendilerine gazeteci olmayan ama gazeteci kılığına bürünüp hedef gösterilen insanlara saldıran bir adamı tetikçi olarak kullanırken, rüşvet alamadıkları iş insanları hakkında yalan ve yanlış bilgileri bu şahsa ileterek yapılan yayınlarla iş insanlara göz dağı vermeye çalışıyorlar.

TAM BİR ÇETE!

Girne’de çocuk şenliği düzenlendi Girne’de çocuk şenliği düzenlendi

Kamudaki makam ve mevkilerinden yararlanan bu kişiler, tetikçileri ile birlikte tam bir çete gibi davranıyor. Ülke genelinde yaşanan bunca rezalete rağmen korkusuzca iş insanlarının bizzat ofislerine kadar gidip orada rüşvet talep eden bahse konu şahıslarla ilgili çok sayıda şikayet olmasına rağmen hükümetin bu şahıslara hala dokunmaması ve yaptıklarına göz yumması, bu kişilerin daha arsızca hareket etmesine neden oluyor.

Editör: Umut Bilir