Sahte Portekiz pasaportuyla Ercan Havaalanında chekin işlemi yaptırdıktan sonra ülkeden çıkış yapan ve birkaç saat sonra İstanbul’da tespit edilerek KKTC’ye gönderilen İranlı Shirin Mehdi Hosseinabad bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

10 BİN EURO'YA SAHTE PORTEKİZ PASAPORTU ALDI!

Demirhan Polis Karakolunda görevli polis memuru İbrahim Bulak zanlının “başkasının kimliğine bürünme, sahte davranışla kayıt temini” suçlarından tutuklandığını belirtti. Polis, zanlının 30 Nisan 2024 tarihinde saat 02.55 raddelerinde Ercan Havalimanında Belçika’ya gitmek maksadı ile ismini bilmediği erkek bir şahıstan 10 bin Euro karşılığında temin etmiş olduğu Iara Sofıa Dıas Amaral adına düzenlenen Portekiz pasaportlarıyla chekin işlemi yaptırdığını, daha sonra kendi pasaportuyla ülkeden çıkış yaptığını söyledi

İSTANBUL ÜZERİNDE BELÇİKA'YA GİDECEKTİ!


Polis, Türkiye’ye giden zanlının İstanbul Havaalanında muhaceret polisi tarafından tespit edildiğini belirtti. Polis, İstanbul polisinin zanlıyı aynı gün saat 17.30 sıralarında ülkeye geri gönderdiğini açıkladı. Polis, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Tüketici Örgütleri Konfederasyonu karar aldı Tüketici Örgütleri Konfederasyonu karar aldı

ZANLI TEMİNATA BAĞLANDI!


 
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının davasında hazır olması maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, haftada 1 gün en yakın polis karakoluna ispati vücutta bulunması, 70 bin TL nakit ve 500 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Editör: Umut Çengi