BRT’ye konuk olan Dinçyürek, ülkenin dört bir yanında önemli adımlar attıklarını belirterek, ilaç temini konusundaki sıkıntıların artık tarih olduğunu vurguladı.Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, göreve geldiği günden bu yana sağlık sektöründe gerçekleştirdiği reformlarla dikkat çekiyor. 

"İLAÇ SORUNUNU ORTADAN KALDIRDIK"

Bakan Dinçyürek, göreve başladığında ülkede ciddi bir ilaç sorunu yaşandığını ifade etti. Ancak, hızlı ve kararlı adımlar sayesinde bu problemin tamamen çözüldüğünü belirtti. "Göreve geldiğimizde, ilaç eksiklikleri nedeniyle büyük sıkıntılar yaşanıyordu. Hemen ilaç ihalesine çıktık ve sorunu çözmek için var gücümüzle çalıştık. Bugün artık ilaç sorunu konuşulmuyor," dedi.

"SAĞLIK KADROMUZU GÜÇLENDİRDİK"

Sağlık hizmetlerinin kalitesini artırmak için önemli adımlar attıklarını söyleyen Dinçyürek, 60’tan fazla yeni hekimin sağlık kadrosuna katıldığını açıkladı. "Sağlık sektöründe büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Amacımız, vatandaşlarımızın daha kaliteli ve sağlıklı hizmet almasını sağlamak. Bu doğrultuda, yeni hekimleri kadromuza katarak gücümüzü artırdık," diye konuştu.

"YATIRIMLARLA GELECEĞE HAZIRLANIYORUZ"

İskele'de otel müşterisi yaklaşık 10.5 metre yükseklikteki balkondan düştü! İskele'de otel müşterisi yaklaşık 10.5 metre yükseklikteki balkondan düştü!

Maraş bölgesindeki yatırımlar ve genel olarak ada genelinde yapılması gerekenler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bakan Dinçyürek, sadece sözde değil, fiili olarak da bölgeye yatırım yapılmasının önemine dikkat çekti. "Maraş bizimdir, ancak bir yerin bizim olması için sadece sözde değil, oraya yatırım da yapılması lazım. Bu yüzden adanın her bölgesine yatırım yapmamız gerekiyor. İnsanımızın daha sağlıklı hizmet alabilmesi için geleceğe hazırlanıyoruz," dedi.