Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Polis Genel Müdürlüğü tarafından açılan soruşturma sonucunda halen tutuklu bulunan Özel Kalem Müdürü Oğuz Köse'nin bugün itibarıyla görevden alındığını duyurdu.

BAKANLIKTAN YAPILAN AÇIKLAMA

Bakanlıktan yapılan açıklamada, hakkındaki soruşturmanın salimen tamamlanabilmesi için Polis Genel Müdürlüğü ile işbirliği içerisinde çalışıldığı belirtildi. Bakanlık, yargıya müdahale olarak algılanmaması ve soruşturmanın sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla, Polis Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma süresince herhangi bir açıklama yapılmayacağını ifade etti.

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu Taekwondo Milli takım sporcu ve eğitmenlerini kabul etti Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu Taekwondo Milli takım sporcu ve eğitmenlerini kabul etti

YARGIYA SAYGI VE ADALETE İNANÇ

Açıklamada, yargıya olan saygı ve adaletin yerini bulacağına olan inanç vurgulanarak, bakanlığın gerek soruşturma gerekse yargı sürecinde hem Polis hem de Mahkeme ile uyumlu çalışarak adaletin yerini bulması için üzerine düşen görevi yapacağı belirtildi.