Eski İngiltere Merkez Bankası uzmanı Prof. Dr. Mete FeridunGirne Akçiçek Hastanesi Acil Servis bölümünde yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaştı. 

Açıklamada Ferdiun, "Ağır durumda bir hasta olsam buradan sağ kurtulma ihtimali yok" vurgusu yaptı.

2024 bütçesi Meclis Genel Kurulu'nda görüşülüyor! 2024 bütçesi Meclis Genel Kurulu'nda görüşülüyor!

Feridun, yetkililere acil servis bölümüne bir bakmalarını ve kendinlerine yakıştırabiliyorlarsa söyleyecek sözünün olmadığını ifade etti.

Prof. Dr. Mete Feridun açıkması şu şekilde;

"Bir vesile ile Girne Akçiçek Hastanesi Acil Servis bölümünde yarım saat geçirdim. Çok üzülerek ve utanarak söylemek durumundayım ki köpeklerimi götürdüğüm veteriner klinikleri bile daha medeni koşullara sahip. Ne kadar daha beklemek zorunda olduğunu bilmeden ve kimsenin umurunda bile olmadiğı belli olan bir kenarda kıvranan hastalar mı istersiniz, bekleme salonunda elinde sigara dolanan güvenlik görevlisi mi, su sebilinden yalayarak su içen ve saha sonra koltuklarda uyuyan bir sokak kedisi mi, bunlara kayıtsız kalan tek tük birkaç duyarsız görevli mi? Ağır durumda bir hasta olsam buradan sağ kurtulma ihtimalim yok diye düşünürdüm. Doktor sayısının yetersiz olması baska şey, insanlara insanca bir ortam sunmak başka şey. Ne sağlık bakanını tanıyorum ne de hastanenin başhekimini, ama onlara tavsiyem bir geçip baksınlar, bu ortamı kendilerine yakıştırabiliyorlarsa söyleyecek sözüm yok"