Türkiye’nin en çok kullanılan havayolu şirketlerinden birisi olan Pegasus’un, ekonomi sınıfı için ücretsiz kabin bagajı hizmetini kaldırdığı iddia edildi. Ekonomi sınıfından bilet alan yolcular artık kabin bagajı için de ekstra ücret ödeyecek. Alınan bu karara, “Fakirler eşyalarını kucağında taşıyacak” yorumu yapıldı.

Havayolu şirketlerinin en fazla tercih edilen şirketlerinden birisi olan Pegasus, aldığı yeni bir karar ile ekonomi sınıfında bilet alan yolculara verilen bagaj hakkını paralı hale getirdiği iddia edildi.

Daha önce, ekonomi sınıfından bilet almak isteyen yolcuların ödediği ücrette kişi başına 15 kg ücretsiz bagaj hakkı veriliyordu.

Yapılacak olan düzenleme ile birlikte ekonomi sınıfı bilet alan yolcular, artık kabin bagajı hakkından faydalanamayacak.

Pegasus henüz açıklama yapmadı

Pegasus'tan ekonomik sınıfı bilet alan kullanıcılar normalde ikram, bagaj hakkı ve koltuk seçimi için ek ücrete tabii tutuluyor. Ancak kabin bagajı için herhangi bir ücret ödemesi talep edilmiyordu.

Aliyev ilk resmi ziyaretini Türkiye'ye yaptı! Aliyev ilk resmi ziyaretini Türkiye'ye yaptı!

Sosyal medyada ortaya atılan bir iddiaya göre artık yolcuların kabin bagajı hakkında güncelleme yapıldı. Pegasus'un Ryanair, Easyjet, Wizz Air ve Spirit Airlines gibi "light paket"e geçiş yapacağı söyleniyor. 

Pegasus Night Bilet olarak isimlendirileceği düşünülen yeni paket, yolculara 3 kilogramlık sırt çantası hakkı veriyor olacak. Ancak 8 kilogramlık kabin bagajı hakkı artık ücretli olarak sunulacak.

Bir süredir dolaşan bu iddialara Pegasus'tan henüz yanıt gelmedi.

“Fakirler eşyalarını kucağında taşıyacak”

Ekonomi sınıfı bileti alan bir kişi ücretsiz bagaj hakkının yanında, yemek hizmeti almak için ekstra para veriyordu.

Atılacağı iddia edilen bu adımla beraber, ekonomi sınıfından bilet alan bir yolcu artık sadece oturacağı koltuk için para ödemiş olacak.

Ortaya atılan bu iddia sosyal medyada gündem olurken, birçok vatandaş bu duruma isyan etti. “Fakirler eşyalarını kucağında taşıyacak” yorumu yapıldı.

İşte sosyal medyadaki bazı tepkiler;