23 Haziran 2024 Pazar günü, 07:00-12:00 saatleri arasında İskele’de, Kıbrıs Türk Triatlon Federasyonu tarafından triatlon (yüzme-bisiklet-koşu) yarışı gerçekleştirilecektir.

Belirtilen tarih ve saatler arasında düzenlenecek triatlonun bisiklet yarışı bölümü, İskele-Karpaz Anayolu’nun Ötüken Çemberi ile The Arkın İskele Hotel Çemberi arasında kalan yol güzergahında yapılacaktır. 
    
Bisiklet yarışı güzergahı üzerinde, bisikletli sporculara motorlu polis eskortu eşlik edecek ve sporcuların geçeceği güzergahtaki tüm kavşak ve çemberler polis tarafından araç trafiğine kapatılacaktır. 

Ataoğlu: "KKTC'nin daha parlak bir geleceğe yelken açması için kararlılıkla çalışıyoruz" Ataoğlu: "KKTC'nin daha parlak bir geleceğe yelken açması için kararlılıkla çalışıyoruz"

Triatlon Yarışı devam ettiği sürece, bahse konu yol güzergahını kullanacak olan sürücülerin kendileri ile sporcuların can ve mal güvenlikleri açısından yavaş ve dikkatli seyretmeleri ayrıca, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önemle rica olunur.