25 ve 26 Kasım 2023 Cumartesi ve Pazar günü, İskele’de, Kıbrıs Türk Bisiklet Federasyonu tarafından bisiklet yarışı (Kuzey Kıbrıs Granfondo) gerçekleştirilecektir.

           

Bir sonraki Genel Kurul 26 Şubat’ta yapılacak Bir sonraki Genel Kurul 26 Şubat’ta yapılacak

            Cumartesi günkü bisiklet yarışı; saat 09:30’da İskele Long Beach’te bulunan Babutsa Büfe önünde başlayıp, Lokum Çemberi-Ünimar Çemberi, İskele şehir içi, Ardahan, Turnalar, Ergazi, Büyükkonuk, Çayırova ve İskele Boğaz güzergahı takip edilerek yine Babutsa Büfe önünde bitecektir.

                       

            Pazar günkü bisiklet yarışı ise; saat 09:30’da İskele Long Beach’te bulunan Babutsa Büfe önünde başlayıp, Lokum Çemberi-Akova, Mallıdağ, Tatlısu, Mersinlik, Kaplıca, Büyükkonuk, Çayırova ve İskele Boğaz güzergahı takip edilerek yine Babutsa Büfe önünde bitecektir.

           

            Belirtilen yol güzergahları üzerinde, bisikletli sporculara polis eskortu eşlik edecek ve sporcuların geçeceği güzergahtaki tüm kavşak ve çemberler polis tarafından kesilerek araç trafiğine kapatılacaktır.

           

            Belirtilen tarihlerde, bahse konu yol güzergahlarını kullanacak olan sürücülerin kendileri ile sporcuların can ve mal güvenlikleri açısından yavaş ve dikkatli seyretmeleri ayrıca, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları önemle rica olunur.