UBP Güzelyurt Milletvekili Dr. Ziya Öztürkler, Güzelyurt Soğuk Hava Deposu Entegre Tesislerinin hayata geçmesinin hem narenciye üreticileri hem de bölge insanı için; Güzelyurt Hastanesi’nin de hızla tamamlanmasının Güzelyurt Bölgesi için oldukça önemli olduğuna dikkat çekti.

Ali Yeğen’in insan ticaretini konu alan kitabı çarşamba günü tanıtılacak Ali Yeğen’in insan ticaretini konu alan kitabı çarşamba günü tanıtılacak

Yıllardır narenciye üreticilerinin en büyük ihtiyaçlarından biri olan soğuk hava deposunun hayata geçmesiyle mevsimsel sıkıntıların en aza indirileceğini ifade eden Öztürkler, “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’ın katılımlarıyla dün gerçekleştirdiğimiz ziyarette narenciye sektörü için çok önemli stratejik bir adım atılmıştır. Soğuk hava deposu ile modern ve teknolojik sistemlerle desteklenen soğuk ve donmuş muhafaza bölümlerinde, çalışkan üreticimizin ürünleri uzun süre korunabilecektir. Bu sayede üreticimizin alın teri de korunmuş olacaktır. Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin önce Asrın Projesi ile ülkemize sağladığı can suyundan sonra özellikle narenciye sektörü için hayati öneme haiz soğuk hava deposu entegre tesislerinin hayata geçmesi, bölgenin kalkınmasına önemli katkı sağlayacaktır,” dedi.

“YAPILACAK YATIRIMLARIN BÖLGEMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’ın katılımlarıyla bölgede projenin yapılacağı alanın incelendiğini ve proje çerçevesinde yapılacakları uygulamaları gördüklerini açıklayan Öztürkler, “Güzelyurt Bölgesi için özel bir gün yaşadık. İlk olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İnşaat Uygulama Müdürü Haluk Altuntaş’ın proje ile ilgili sunumları gerçekleşti. Projenin tamamlanması ile çok ciddi kazanımlar elde edileceğini gördük. Ardından Güzelyurt ve bölge halkının uzun zamandır özlem duyduğu Güzelyurt Hastanesi inşaat alanı da incelendi. Burada artık çalışmaların tamamlanması adına hafta başı ihaleye çıkılacağı müjdesini aldık. Güzelyurt halkı anavatanın bölgeye olan destek ve ilgisinden mutlu olmuştur. Yapılacak yatırımların özelde bölgemize, genelde de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Bir kez daha bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına her zaman destek olan Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’a ve emeği geçen herkese şahsım ve bölge halkımız adına teşekkür ediyorum,” dedi.


 

Editör: Umut Çengi