Özersay’ın kamuoyuna duyurduğu olay şok etkisi yarattı.

SKANDALLAR BİTMİYOR!
ÜNİVERSİTE YASADIŞI BİR ŞEKİLDE KURULDU!

Tozlu hava cumartesi gününe kadar sürecek Tozlu hava cumartesi gününe kadar sürecek

Sahte Diploma” skandalı ile çalkalanan yüksek öğretimde bu defa da başka bir üniversitenin yasalara aykırı bir şekilde kurulduğu ortaya çıktı. İlk olarak Kıbrıs Gerçek Haber Merkezi’nin gündeme taşıdığı Dünya Barış Üniversitesi’ne YÖDAK tarafından Yüksek Öğretim Yasasına aykırı bir şekilde Öğretime Başlama İzni verilmesi haberimizden sonra şimdi de Başsavcılığın 5 ay önce YÖDAK’a ilgili üniversite ile ilgili rapor sunduğu ve rapordaki görüşe göre üniversitenin kuruluşunda yasadışılık tespit edildiği öğrenildi.

BAŞSAVCILIK “YASADIŞI ŞEKİLDE KURULDU”

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay’ın kamuoyuna duyurduğu olay şok etkisi yaratırken, Dünya Barış Üniversitesi hakkında Başsavcılığın, YÖDAK’a mektup gönderdiği ve üniversitenin yasaya aykırı şekilde kurulduğu ifade edildi. Ayrıca gönderilen görüşte, üniversitenin hukuken var olmadığı da belirtildi. 

ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI

Başsavcılık, YÖDAK’ın cezai ve/veya hukuki sorumluluklarının doğacağını vurguladığı görüşte, kurumun acil önlem alması gerektiği ikazında bulundu. Ancak 5 ay önce bu görüşü alan YÖDAK, henüz bu konuda en ufak bir adım dahi atmadı.

Editör: Umut Çengi