Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda sahte diplomalar konusunu ele aldı. Özersay, Diş Tabipleri Odası Başkanı Halil Bakkaloğlu'nun sahte doktora diploması aldığı iddiasıyla mahkemeye çıkarıldığını duyurdu.

Özersay, sahte diploma meselesinin basit bir olay olmadığını ve neden sonuna kadar takip edilmesi gerektiğini vurguladı. Konunun halk sağlığı ve güvenliği ile doğrudan ilişkili olduğunu belirten Özersay, bu konuda ciddi olunması gerektiğini ifade etti.

Trafik denetimlerinde  toplam 2 bin 592 cezai işlem yapıldı Trafik denetimlerinde toplam 2 bin 592 cezai işlem yapıldı

Özersay’ın paylaşımı şu şekildeydi:

"Bugün, Diş Tabipleri Odası Başkanı olan bir diş hekiminin sahte doktora diploması aldığı iddiasıyla mahkemeye çıkarıldığı anlaşıldı. Sahte diploma meselesinin basit bir olay olmadığını ve neden sonuna kadar takip edilmesi gerektiğini umarım herkes anlar. Binaları yapan mimarlardan mühendislere, sağlığımızı emanet ettiğimiz doktorlardan hemşirelere kadar bu konularda ciddi olmamız ve sahtekarlıklara asla tolerans göstermememiz gerekir. Çünkü konu, halk sağlığı ve halkın güvenliği ile doğrudan ilgilidir. Bu konuların peşini bırakmamak hepimizin toplumsal sorumluluğudur."

Editör: Umut Çengi