ÖZEL HABER |

YABANCILAR HUZURSUZ

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisine uzun yıllardır büyük katkı yapan ve ülkemize yerleşerek bu katkısına devam eden başta İngiliz vatandaşları olmak üzere yabancı uyruklu insanlar büyük huzursuzluk yaşıyor.

Haftalık gıda denetim sonuçları açıklandı Haftalık gıda denetim sonuçları açıklandı

DANIŞMANLIK ŞİRKETLERİNE YÖNLENDİRLİYORLAR

Özellikle ülkelerinde emekli olduktan sonra ikliminden dolayı Kıbrıs’a yerleşen yabancı uyruklu insanlar, son dönemlerde oturma ve mülk alma izinlerine getirilen zorluklar nedeniyle ülkemizi tercih etmez duruma geldi. Bu izinler için İçişleri Bakanlığına müracaat etmesi gereken yabancı uyruklu insanlara bazı danışmanlık şirketlerine başvurmaları için yönlendirme yapılıyor.

3 BİN EURO ALINIYOR İDDİASI

Bu danışmanlık şirketlerinin, yabancı uyruklu insanlara oturma izni almaları için aracılık yapacağını söyleyerek bu insanlardan kişi başı 3’er bin Euro talep ettiği öğrenildi. İçişleri Bakanlığında zorluk çıkartılan bu insanlar, soluğu 3’er bin Euro ödeyerek bu danışmanlık şirketlerinde alıyor.

KORKUNÇ İDDİA BAKAN DURSUN OĞUZ HAKKINDA!

Bu kirli süreçle ilgili en korkunç iddia ise yabancı uyruklu insanların bizzat bu şirketlere yönlendirilmesi emrinin İçişleri Bakanı Dursun Oğuz tarafından verildiği yönünde. Konuyla ilgili Bakan Oğuz henüz bir açıklama yapmazken, ortaya konan rakamlar ve iddialar kamuoyunu oldukça rahatsız eder durumda.