“Örneklerle Yalan Haberlerden Korunma Kılavuzu” yayımlandı “Örneklerle Yalan Haberlerden Korunma Kılavuzu” yayımlandı

Girne’deki Osman Necat Konuk Ortaokulu'nda yaşanan bir şikayet, okul velileri tarafından gazetemiz haber merkezine ulaştırıldı.

Veliler, okulda bir matematik öğretmeninin derslere gelmediğini ve bu nedenle çocuklarının temel derslerden biri olan matematik dersinden yeterince faydalanamadığını dile getirdi.

Haber merkezimize konuşan veliler, durumu okul yönetimine defalarca ilettiklerini ancak görevli matematik öğretmeninin eşinin hasta olduğu gerekçesiyle okula gelmediğini öne sürdü. Öğrencilerin bu durumdan şikayetçi olduklarında ise öğretmenin okula geldiği zamanlarda öğrencilere karşı olumsuz tavırlar sergilediğini iddia etti.

Matematik sınavının sonuçlarını bile öğrenemeyen öğrenciler, durumdan rahatsız olduklarını ve son sınıf öğrencilerinin liseye giriş sınavlarını etkileyebilecek bir durumdan endişe duyduklarını ifade etti.

Öğrencilerin velileri, çocukların en temel hakkı olan eğitimden mahrum kalmalarından ve eğitim hayatlarının riske girmesinden dolayı bu duruma yetkililerin müdahale etmesini beklediklerini belirtti. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesine vurgu yapan veliler, sorunun çözümü için adımların atılmasını talep ediyor.