Seyyah Dance Project Cyprus'un Kıbrıs koordinatörü ve eğitmeni olan Orhan Göner tarafından "Miras" projesini tanımlıyor:

Son konser bu akşam saat 20.00'de Son konser bu akşam saat 20.00'de

" Miras, Kıbrıs coğrafyasında yaşamış farklı kültürel değerlerin harmanlanarak oluşturduğu, aynı zamanda Türklerin tarihi ve kültürel mirasını göz önüne alarak hayal edilmiş ve tasarlanmış, modern dans ve sahne tekniklerini kullanan bir dans projesidir. Bu proje, Türk halk dansları ve Kıbrıs halk dansları kaynaklıdır.

Bu projenin "Miras" adı altında gerçekleştirilmesinin amacı, 5000 yıllık tarihe sahip olan milletimizin geliştirdiği ve yarattığı kültürel öğelerden yola çıkarak, izleyici ve uygulayıcı üzerinde farkındalık yaratmak ve günümüz koşullarında yorumlanmış bir eser sunmaktır. Ülkemizin coğrafyasında yaşamış toplulukların ve medeniyetlerin sahneye taşınması, K.K.T.C'nin uluslararası arenada tanıtımına önemli katkılar sağlayacak bir proje olarak da misyonunu taşır. Proje, ülkemizin zengin kültürel mirasının ne kadar derin bir geçmişe sahip olduğunu ve bu kültürün ışığının tüm dünyaya bu coğrafyadan nasıl yayıldığını anlatmaya çalışır.

Bu projenin çalışmalarına 1 Kasım'da başlıyoruz. Bu proje, hem eğlenceli hem de duygusal anlar yaşatan bir projedir. Ekip üyeleri arasına katılmak isteyen herkes, 16-35 yaş aralığındaki bay ve bayanlar deneme derslerimize katılabilir. Bizlere Instagram ve Facebook üzerinden ulaşabilirler. Hedefimiz 60 kişilik bir kadroya ulaşmaktır. "

BAŞVURU İÇİ TIKLAYIN!