Başkan Murat Şenkul: Az laf, çok iş Başkan Murat Şenkul: Az laf, çok iş

ÖZEL HABER |

Yeniboğaziçi'ndeki Park Towers sakinleri dışkılar içerisinde yaşarken, park yeri sorunu çekerken, kısacası ödedikleri bedellerin hizmetini alamazken, bu konuda tek bir açıklama dahi gelmemesi bölge insanı tarafından “saygısızlık” olarak nitelendirildi.

“MESELE BANKA HESABI MI?”

Bölge insanı, Döveç’i işaret ederek, “bu aileye hiçbir yaptırım yapılmamasının nedeni maddi güçleri mi” diye sordu. Kendilerinin yerine banka hesapları kabarık kişiler olsa şimdiye bu rezalete çoktan müdahale edileceğini iddia eden vatandaşlar, “mesele banka hesabı mı” diye tepki gösterdi.

NE DÖVEÇ’TEN NE DE İLGİLİLERDEN SES YOK

Yaşanan mağduriyetle ilgili Döveç İnşaat Şirketi’nin hiçbir şekilde sorumluluk almaması, hatta tam aksi bir tavır sergileyerek “biz yaptık bitirdik ve devrettik, ne halleri varsa görsünler” tavrı sürerken, yetkili kesimlerden de bu konuda en ufak bir müdahale gelmiş değil.

“YETER ARTIK”

Vatandaş, mal satarken bu şirketlerin insan sevgisinin yüksek, sorun çıktığında ise insan sevgilerinin dipte olduğunu vurgularken, denetimsizlikten şikayetçi oldular. Bu düzen için “yeter artık” diyen bölge insanı, yetkililere anayasasının değişmez maddesi olan “her bir yurttaş eşittir” ilkesini hatırlattı ve bir kez daha bu rezalete dur denilmesini istedi.