Lefkoşa’da meydana gelen uyuşturucu madde alma, verme ve tasarruf suçlarından tutuklanan Yemenli A.F.A.M.A.(E-24) ile H.A. dün mahkemeye çıkarıldı. Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ozan Özder olguları aktardı.

Etkinlikler halka ücretsiz olacak Etkinlikler halka ücretsiz olacak

Polis, 19 Ekim 2023 tarihinde saat 11.00 raddelerinde Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’ne bağlı Cürümleri Önleme Şubesi tarafından A.F.A.M.A.(E-24)'nın Ortaköy adresindeki ikametgahında sahte para olduğuna dair bilgi alındığını söyledi.

Polis, alınan ihbar üzerine evde arama yapıldığını, 100 gram hintkeneviri, 10 gram kokain, bir adet mavi renk uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hap ve uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 310 Euro, 7 bin 30 TL nakit para bulunarak emare olarak alındığını belirtti. Polis, zanlının üzerinde ise naylon pakette 2 gram daha hintkeneviri bulunduğunu açıkladı. Polis, operasyon esnasında ikametgaha gelen H.A.’ın üzerinde yapılan aramada naylon pakette bir gram hintkeneviri ele geçirildiğini söyledi.

Polis memuru, zanlı A.F.A.M.A.(E-24)'nın ifadesinde uyuşturucu maddeleri H.A. ile birlikte aldıklarını, bir kısmını satıp maddi kazanç elde ettiklerini itiraf ettiğini belirtti. Polis memuru, soruşturmanın devam ettiğini, alınacak ifadeler ve aranan şahıslar olduğunu belirtti. Polis, ele geçirilen maddelerin analize gönderileceğini ifade ederek, soruşturma amaçlı zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

 Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.