Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, ülkenin zor zamanlarında her daim destek vermeye hazır olduklarını bir kez daha vurguladı. Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları, Başbakan Ünal Üstel ile yangın helikopteri alınması konusunda da görüştüğünü, gerekirse hayvancının desteğinde kesip yangın helikopteri alınabilmesi için paranın kullanılabileceği ve bu konuda büyük bir adım atmaya hazır olduklarını belirtti.

"DEPREM DÖNEMİNDE KÜÇÜKBAŞ HAYVANCI ALACAĞI DESTEĞİ DEPREMZEDELERE VERDİ!"

Naimoğulları, deprem döneminde küçükbaş hayvancının büyük bir fedakârlık yaparak, depremzedelere paketlenmiş süt sağladığını belirtti. "Küçükbaş hayvancı, alacağı 2 milyon Euro'yu depremzedelere verdi. Bu hayvancılar her şeyi yaptı bu ülkede ve her dönemde katkı koymaya devam etti," dedi.

"BU MEMLEKET YANMASIN BİZİM DE YANGIN HELİKOPTERİMİZ OLSUN"

Her Başbakanla yaptığı görüşmelerde, ülkeye yangın helikopteri alınması gerektiğini söylediğini ifade eden Naimoğulları, bu konuda büyük bir adım atmaya hazır olduklarını belirtti. "Yangın helikopteri alın dedim, ne gerekirse yapmaya hazırız dedim. Bunun parasının belli bir kısmını bizim desteklerimizden kessinler, biz katkı koymaya hazırız dedim. Bu memleket yanmasın dedim," şeklinde konuştu.

KSTU soruşturmasında üniversite öğrencisi beş kişi tanık olarak dinlendi KSTU soruşturmasında üniversite öğrencisi beş kişi tanık olarak dinlendi

Naimoğulları, ülkenin yıllardır yangın helikopterine sahip olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu belirterek, "Bu memleket yanmasın, bizim de helikopterimiz olsun dedik. Bu konuyu gayet olumlu karşıladılar ama günün sonunda biz buna hazırız," dedi.

"HAYVANCIDA SİYASET OLMAZ, BİZ BU ÜLKENİN BEL KEMİĞİYİZ"

Naimoğulları, hayvan üreticilerinin ülkenin bel kemiği olduğunu ve siyasetle ilgilenmediklerini vurguladı. "Bizde ekmek kavgası vardır. Toplum için, devlet için ve bu topraklar için ne gerekirse yaparız," dedi.

Editör: Umut Çengi