Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, Maliye Bakanı Özdemir Berova ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş ile Başbakanlık'ta gerçekleştirdiği görüşme sonrasında basına açıklamalarda bulundu.

"Her yolu denedik, elde var sıfır"

Görüşme hakkında bilgi veren Naimoğulları, Bakan Berova ve Bakan Çavuş’a taleplerini ilettiklerini ancak hiçbir konuda yanıt alamadıklarını belirtti. "Her yolu denedik, elde var sıfır..." diyen Naimoğulları, hükümet yetkililerinin sessizliğinden ve ilgisizliğinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

"Eylemler güçlenerek devam edecek"

Naimoğulları, eylemlerin bugün daha güçlü bir şekilde devam edeceğinin altını çizerek, "Biz bu eylemi büyütmezsek, bütün memleketi yakıp yıkmazsak bu iş çözülmeyecek." ifadelerini kullandı. Bu sözleriyle eylemlerin şiddetini artırabileceklerinin sinyalini verdi.

Tutuklanan Üreticiler Hakkında Açıklama

Başkan Naimoğulları, bugün tutuklanan üreticiler hakkında polise darp ettikleri gerekçesiyle dava açıldığını da sözlerine ekledi. Ancak bu iddiaları reddederek, "Öyle bir şey yoktur… Arkadaşlarımız, darp raporu almak için hastaneye gitti." dedi. Bu açıklama, eylemcilerle polis arasında yaşanan gerilimi ve tutuklamalarla ilgili tartışmaları yeniden alevlendirdi.

Güzelyurt bölgesinde araç denetimi yapıldı Güzelyurt bölgesinde araç denetimi yapıldı

Naimoğulları, halka bir kez daha çağrıda bulunarak destek istedi. Taleplerinin karşılanması için mücadelelerini sürdüreceklerini belirten Naimoğulları, hükümetin hayvancılık politikalarındaki yanlışların düzeltilmesi gerektiğini vurguladı.

Editör: Umut Çengi