Hükümetin hayvancılık politikalarını protesto eden hayvan üreticileri, Tarım Bakanlığı önünde bir araya geldi. Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, burada yaptığı açıklamada hükümete sert eleştirilerde bulundu.

Mustafa Naimoğulları, "Bizi kandıramazlar. Hükümetten üreticiye darbe vuracak açıklamalar geldi. Başbakan Ünal Üstel her şeyi bilirim yaparım anlayışında... Hayvancı dünde olduğu gibi mücadele etmeye devam ediyor. Kıbrıs Türk hayvancısı toplumun sesi olmaya geldi. Üretmeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Naimoğulları, "Narenciyeyi bitirdiniz, patatesi bitirdiniz ama hayvancıyı bitiremezsiniz. Sizin yanlışlarınızı ortadan kaldırmaya geldik" diyerek hükümetin tarım politikalarına yönelik eleştirilerini sürdürdü.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş'un ucuz et söylemlerine de değinen Naimoğulları, "19 yıllık birlik başkanıyım, hayatımda buraya kuzu eti getirilmedi. Şimdi donmuş kıyma için mücadele ediyorlar. Başbakanlığın da önüne gideceğiz. Bundan sonra muhatabımız başbakandır. Üretici bu kavgayı vermek için Lefkoşa’ya geldi" ifadelerini kullandı.

Gündemde Türkiye ile KKTC arasında "Akıllı Ulaşım Sistemleri Projesine Yönelik Uygulama Protokolü Yasa Tasarısı" var Gündemde Türkiye ile KKTC arasında "Akıllı Ulaşım Sistemleri Projesine Yönelik Uygulama Protokolü Yasa Tasarısı" var

Hayvan üreticileri, hükümetin tarım politikalarına karşı mücadelelerinin süreceğini belirterek, protestolarına devam edeceklerini vurguladılar. Tarım Bakanlığı önünde yapılan eylemin ardından üreticiler, taleplerini Başbakan Üstel'e de iletmek üzere Başbakanlık önünde toplanmayı planlıyor.

Editör: Umut Çengi