Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul sosyal medya hesabından 1 Mayıs mesajı yayınladı.

Göreve geldikleri süre üzerinden 16 ay geçtiğini söyleyen Başkan Şenkul, bu süreçte Girne Belediyesi emekçilerinin en önemli katkıyı özverili bir şekilde ortaya koyduğunu vurguladı.

İşte Başkan Şenkul’un paylaşımı:

Töre, Güzelyurt'ta köy kadın kursları sergisinin açılışına katıldı Töre, Güzelyurt'ta köy kadın kursları sergisinin açılışına katıldı

Değerli halkımız,
Göreve başladığımız gün itibarı ile yaklaşık 16 aylık süreyi geride bırakmış bulunmaktayız. 
Geçen bu sürede belediyenin mali yapısında önemli iyileşmeler sağlayarak, özelde Girne Belediyesi genelde ise Girne Kenti’nin refahı adına olumlu bir ivme kazandık.
Bu olumlu durumun devamını sağlamak için durmadan çalışmaktayız. 
Bu bağlamda bizlere güç veren ve her anlamda yanımızda olan halkımıza teşekkürü borç bilirim.
Hatırlatmak isterim ki,
ortaya konan tüm çalışmaların sonuç vermesinde en önemli katkı, Girne Belediyesi emekçileri ve onların ortaya koyduğu özveriyi de içermektedir.
Sizlere daha iyi hizmet vermek adına varını yoğunu ortaya koyan emekçilerimiz, gece gündüz demeden; çöpten temizliğe, kaldırımlardan kanalizasyona, güvenlikten etkinliklere kadar kentimizin güzelleşmesi ve sosyalleşmesi adına çalışmaktadır.
Değerli emekçi kardeşlerim,
Göreve başladığım an itibarıyla benimle birlikte çıktığınız bu yolda güzel işler başardık ve başarmaya devam edeceğiz. 
Sizlerin özverisi ve halkımızın desteğiyle verdiğimiz tüm sözleri eksiksiz yerine getireceğimize olan inancım tamdır.
İnsanı insan yapan temel ölçülerden birinin kuşkusuz ortaya koyduğu emek olduğu gerçeğini ele aldığımız zaman, ne şanslıyız ki güzel insanlardan oluşan emekçi kadromuzla başarı ivmemiz sürekli artacak ve bu durum Girne’mizin daha yaşanılabilir bir kent olmasına yardımcı olacaktır.
İşçi ve emekçilerin verdikleri mücadelelerin sonucunda elde ettikleri kazanımların simgesi, emeğin en yüce değer olduğunun göstergesi olan  1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramınızı kutlar, emekle elde edilen kazanımların artarak devam edeceği, umut dolu günler dilerim…
Yaşasın 1 Mayıs …

Editör: Pelinsu Kamalı