Yakın Doğu Üniversitesi’nin MOE Açık Hava  Sahnesi’nde düzenlediği Mezuniyet Şöleni’nin ilk gününde, 10 fakülteden 960 öğrenci, yaklaşık 5 bin kişi katıldı.
 
Kültür Sanat Kıbrıs (KSK), amaçları doğrultusunda Lefkoşa Yakın Doğu Kampüsü içerisinde “MOE AÇIK HAVA SAHNESİ” 
Yakın Doğu Üniversitesi mezuniyet törenine ev sahipliği yaptı.

Tören öncesinde, festival alanında canlı müzik eşliğinde eğlenen mezunlar sonrasında DJ performansı ile mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadı. MOE Sahne’de düzenlenen ve havai fişek gösterisiyle son bulan tören ise 5 bin kişilik görkemli bir kalabalığın önünde gerçekleştirildi. 

Mezunlara seslenen Prof. Dr. İrfan Suat Günsel, “Dünyanın neresine giderseniz gidin Yakın Doğu Ailesi’nin birer üyesi olarak birbirinize sahip çıkın ve burada her zaman bir eviniz olduğunu unutmayın” diyerek “Yolunuz açık, geleceğiniz aydınlık olsun” temennisini dile getirdi.

62. Mehmetçik Üzüm Festivali 2-11 Ağustos'ta yapılıyor 62. Mehmetçik Üzüm Festivali 2-11 Ağustos'ta yapılıyor

Yakın Doğu Üniversitesi 2024 mezuniyet töreni 24 Haziran itibariyle başladı.
28 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek olan mezuniyet töreni Yakın Doğu Kampüste kurulan MOE Açık Hava Sahnesinde gerçekleşecek.
Öğrencilerin ve ailelerin yoğun katılımı ile gerçekleşen törenlere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Bütün mezunları tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz.