Ziraat Mühendisleri Odası hayvancılık sektöründe yem üretimine dikkat çekti Ziraat Mühendisleri Odası hayvancılık sektöründe yem üretimine dikkat çekti

Meteoroloji Dairesi'nin 2-8 Mayıs tarihlerini kapsayan haftalık hava tahmin raporu, yerel halkı değişken hava koşullarına hazırlamak için önemli ipuçları sunuyor. Alçak basınç sisteminin etkisiyle ılık ve nemli havanın hakim olacağı periyodun ilk yarısında, iç kesimlerde 29-32 derece aralığında sıcaklıklar görülmesi beklenirken, sahillerde ise 25-28 derece civarında seyredecek. Ancak, pazar günü üst atmosferdeki serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altına girilerek sıcaklıkların düşeceği tahmin ediliyor.

Hafta boyunca hava durumu da değişkenlik gösterecek. Bugün, yarın ve cumartesi günleri açık ve az bulutlu bir hava beklenirken, pazartesi, salı ve çarşamba günleri parçalı bulutlu olacak ve zamanla az bulut geçecek. Yağış beklentisi ise periyodun ilk yarısında yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde ortaya çıkacak.

Rüzgar da dikkate değer bir faktör olarak öne çıkıyor. İlk yarıda güney ve batı yönlerden orta kuvvette eserken zaman zaman kuvvetli, hatta fırtınamsı şekilde esecek. Diğer yarısında ise kuzey ve batı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli olarak etkili olacak.

Editör: Pelinsu Kamalı