Konut Edindirme (Değişiklik) Yasa Tasarısı ile Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarısı oyçokluğuyla, Madalya ve Nişanlar Yasa Tasarısı oy birliğiyle Meclis Genel Kurulu'ndan geçti.

Meclis Genel Kurulu'nun olağanüstü toplantısı sürüyor.

Berova "KKTC’nin gençleri ev sahibi olma konusunda sıkıntılar yaşıyor"

Maliye Bakanı Özdemir Berova, yasa tasarısının Meclis'ten geçeceğini, muhalefet ve bakanın konunun teknik detaylarıyla ilgili bilgi verdiğini, hükümetin bu yola çıkarken tek hedefinin Kıbrıs Türk halkı içinde KKTC’nin gençlerinin ev sahibi olma konusunda sıkıntılar yaşadığını belirtti.

Sosyal devlet anlayışıyla hareket eden hükümetin eksikliği giderme ve gençlerin sosyal konuta ulaşmasını sağlamayı amaçladığını dile getiren Berova, yasaların geçmesiyle önemli bir adım atılacağını dile getirdi.

Berova, sosyal konutların avantajlarını sırlayarak, ailelerin devletin yarattığı bu olanaklarla genç ve sağlıklı nesiller yetiştirdiğini söyleyerek, KKTC genelinde yapılan sosyal konutların Derviş Eroğlu’nun zamanında gündeme gelerek hayat bulduğunu belirtti.

KKTC’de yaşayan ev sahibi olmayan gençlerin ev sahibi olması amacıyla sosyal konutların inşa edileceğini dile getiren Berova, yasaların ve sosyal konutların hayırlı olmasını diledi.

Yasa tasarısı 26 kabul ve 5 ret oyu olmak üzere oy çokluğuyla kabul edildi.

Madalya ve Nişanlar Yasa Tasarısı oy birliğiyle kabul edildi

Ardından Madalya ve Nişanlar (Değişiklik) Yasa Tasarısı görüşüldü. İlk olarak Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi Başkanı Yasemi Öztürk, raporu okudu. Yasa tasarısı oy birliğiyle kabul edildi.

Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarısı

Meclis daha sonra Yabancılar ve Muhaceret (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın görüşülmesine geçildi.

CTP Mağusa İlçe Örgütü DAÜ Beach Club hakkında açıklama yaptı! CTP Mağusa İlçe Örgütü DAÜ Beach Club hakkında açıklama yaptı!

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi Başkanı Yasemi Öztürk raporu okudu.