Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nda, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın, kapalı oturumda milletvekillerini Kıbrıs sorunu hakkında bilgilendirmesi öncesi, Başkanlığın Genel Kurul’a sunuşlarına yer verildi, bazı tasarıların ivedilikleri onaylandı.

Bu bölümde, Cumhuriyet Meclisi Danışma Kurulu’nun Seçim ve Halkoylaması Geçici Kurallar No:2 Yasa Önerisi’nin halkın bilgisine sunulmasına gerek olmadığıyla ilgili kararı oy birliğiyle kabul edildi.

Cumhurbaşkanlığı'nda istişare toplantısı yapıldı Cumhurbaşkanlığı'nda istişare toplantısı yapıldı

UBP Grup Başkan Vekili Sunat Atun ile CTP Grup Başkan Vekili Sıla Usar İncirli’nin Hukuk Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi gündeminde bulunan Seçim ve Halkoylaması Geçici Kurallar No:2 Yasa Önerisi’nin komitede ivedilikle görüşülmesi tezkeresi de oy birliğiyle kabul edildi.

Hukuk Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi Başkanlığı’nın gündeminde bulunan Mahkemeler (Değişiklik) Yasa Önerisi’nin komitede ivedilikle görüşmesi oy birliyle onaylandı.

Hukuk Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi Başkanlığı’nın Genel Kurul devam ederken çalışmasına imkan sağlanmasına ilişkin tezkeresi de oy birliğiyle geçti.

İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanlığı’nın gündeminde bulunan KKTC Merkez Bankası Teşkilat (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın; Hukuk Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi Başkanlığı’nın gündeminde bulunan Yüksek İdare Mahkemesi Yetki Değişiklik Yasa Önerirsi’nin; Ekonomi Maliye Bütçe Plan Komitesi Başkanlığı’nın gündeminde bulunan Serbest Liman ve Bölge Değişiklik Yasa Tasarısı’nın ve Ekonomi Maliye Bütçe Plan Komitesi Başkanlığı’nın gündeminde bulunan Muhasebe ve Denetim Meslek Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşmesi oy birliyle kabul edildi.

Daha sonra Yabancılar ve Muhaceret Değişiklik Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesine ilişkin tezkere oya sunuldu.

Editör: Umut Çengi