Töre, Alaminyo şehitlerini andı Töre, Alaminyo şehitlerini andı

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Burak Maviş yaptığı açıklamada, hayat pahalılığı oranlarının hatalı hesaplandığı, Mecliste oy birliği ile kabul edildiğini belirtti. Maviş, İstatistik Kurumu’nun her ay paylaştığı hayat pahalılığı oranlarında ‘siyaset eli’ şüphesinin derinleştiğini ve bu durumun kurumun itibarını zedelediği ile ilgili görüşlerimizi şubat ayında kamuoyu ile paylaştıklarına vurgu yaptı.

 Maviş'in açıklamasının devamı şöyle:

İstatistik Kurumu Verilerinin Gerçeği Yansıtıp Yansıtmadığının Araştırılmasına İlişkin Araştırma Komitesinin oy birliği ile onaylanan raporu mecliste okundu.

İstatistik Kurumu’nun, enflasyon hesaplaması için derlediği listedeki 829 madde çeşitinin, 97 tanesinin bir yıl boyunca sabit tutulduğunu ve hayat pahalılığının yanlış hesaplanması konusunda verilerin yanlış girildiğini de komite huzurunda kabul etti.

Hayat pahalılığı oranlarının hatalı hesaplandığı, Mecliste oy birliği ile kabul edildi.

Soruyoruz:

Hayat pahalılığını yanlış hesaplayıp halkın alım gücünden çaldıklarınız ne kadar ve ne zaman geri ödeyeceksiniz?

Vatandaştan ne zaman özür dileyeceksiniz?

En önemlisi de artık ne zaman istifa edeceksiniz?

Bu coğrafyada istifa, özür ve geri ödeme ile ilgili kamuoyunu şaşırtmayacağınızı düşündüğümüz için hukukçularımız ‘çaldıklarınızı geri ödeme’ konusunda dava hazırlığına başlamıştır.

 

 

Saygılarımızla,