Münür Rahvancıoğlu: "1977’den beri ceza yazmamış bir Sosyal Sigortalar Dairesi var” Münür Rahvancıoğlu: "1977’den beri ceza yazmamış bir Sosyal Sigortalar Dairesi var”

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Burak Maviş, hükümetin ekonomik politikalarını sert bir dille eleştirdi. Maviş, yaptığı açıklamada, "Bu düzen sürdürülebilir değil, bu zamlar kabul edilebilir değil!" diyerek adanın kuzeyini "AKP'nin arka çöplüğü" olarak nitelendirdi.

Maviş, siyasi arenada yaşanan haksızlık, hırsızlık, yolsuzluk, torpil ve siyasi popülizmin artarak devam ettiğini vurgulayarak, "Son günlerde yaşananlar düşünüldüğünde her gün bu düzenin işbirlikçilerinden bir tanesinin istifa nedeni olması gerekiyorken ve toplumda infial yaratan olayların gün yüzüne çıkmasına rağmen, işler yolundaymış gibi pervasızca istikrardan bahsedilmektedir" şeklinde konuştu.

KTÖS Genel Sekreteri, hükümetin eleştiriye kapalı bir tutum sergileyerek muhalifleri baskı altına almaya çalıştığını belirtti. Maviş, "Bu düzene karşı duran, onurlu, haysiyetli örgütleri ve kişileri ise çeşitli enstrümanlar ile baskı altına alma çabaları devam etmektedir. Bilinsin ki, KTÖS ile ilgili uygulanan bu yöntemler eskimiştir ve nazarımızda değeri yoktur" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, ülkedeki ekonomik sorunlara da değinen Maviş, hükümetin piyasayı denetleyemediğini ve vatandaşın alım gücünü kaybetmesine neden olan zamları savunduğunu savundu. "Bu düzen sürdürülebilir değil, bu zamlar kabul edilebilir değil. Vatandaşın çilesi, çekilebilir değildir" diyen Maviş, hükümete denetleme yapma, piyasayı ucuzlatma veya istifa etme çağrısında bulundu.

Maviş, son olarak, UBP-DP-YDP koalisyonuyla ülkede çağdaş seviyelerin altına gerileme yaşandığını belirterek, bu duruma karşı mücadele çağrısında bulundu.

Editör: Umut Çengi