Uluslararası Diplomatlar Birliği Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a “Onursal Başkanlık” sertifikası verdi! Uluslararası Diplomatlar Birliği Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a “Onursal Başkanlık” sertifikası verdi!

Maliye Bakanı Dr. Özdemir Berova, ülkemizde, Türkiye’de ve daha birçok ülkede düzenlenen müsabakalarda rakiplerine karşı mücadele eden ve başarı gösteren sporcuların kendilerini gururlandırdığını söyledi.

BEROVA BADMİNTON FEDERASYONU İLE BULUŞTU

Berova, KKTC Badminton Federasyonu Başkanı Fırat Deniz, Antrenör Nevzad Denerel ve milli badmintoncular ile Maliye Bakanlığı'nda bir araya geldi.

BADMİNTON FEDERASYONU BAŞKANI FIRAT DENİZ'İN AÇIKLAMALARI

Badminton Federasyonu Başkanı Fırat Deniz, Nisan ayında Bursa'da düzenlenen 17 yaş altı Türkiye Şampiyonası’nda 2, Mayıs ayında Rize'de düzenlenen 13 yaş altı Türkiye Şampiyonası’nda 1 ve Haziran ayında Çorum'da düzenlenen 9 yaş altı 'Badminton Türkiye Şampiyonası'nda 2 sporcunun, toplamda 5 sporcunun Türkiye Milli Takımı’nda oynama hakkı elde ettiğini belirtti. Deniz, ayrıca 2024 yılında Türkiye'deki şampiyonalarda 15 sporcunun ana tabloya kalma başarısı gösterdiğini de vurguladı.

2 SPORCUDAN TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ

Deniz, Çorum'da düzenlenen 9 yaş altı 'Badminton Türkiye Şampiyonası'nda 2 sporcunun Türkiye ikinciliği elde ettiğini ifade etti.

AMBARGOLARA RAĞMEN GELEN BAŞARILAR

Maliye Bakanı Özdemir Berova, KKTC’ye uygulanan ambargolara rağmen sporcuların uluslararası arenada gösterdiği başarıların Kıbrıs Türk Halkı’nı gururlandırdığını belirtti. Berova, sporcuları, federasyon yönetimini, antrenörleri ve aileleri kutladı.

MİNİK SPORCULARLA SAMİMİ SOHBET

Berova, kabul sırasında minik sporcularla da sohbet ederek, onların sevinçlerine ortak oldu ve başarılarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.