Lefkoşa’da 2022 yılında meydana gelen “Yaralama, Ciddi Darp,Kanunsuz Bıçak Taşıma, Kavga, Rahatsızlık ve KKTC'de İkamet İzinsiz bulunmak” suçlarından tutuklanan Furkan Yılmaz dün mahkemeye çıkarıldı.

Polis memuru Emre Yel mahkemede olguları aktardı. Polis, zanlının “Yaralama, Ciddi Darp, Kanunsuz Bıçak Taşıma, Kavga, Rahatsızlık ve KKTC'de İkamet İzinsiz bulunmak” suçlarından mahkemeye çıkarıldığını söyledi. Polis, 10.04.2022 tarihinde saat 01:00 raddelerinde, Furkan Yılmaz, Ferman Zelal Duman, Serhat Aydemir, Adnan Inaç ve İsmail Caran’ın alacak verecek meselesini konuşmak için Lefkoşa Fuar Alanı içerisinde bulundukları bir esnada bir taraf olup Haydar Alaca ile aralarında çıkan anlaşmazlık sonucu birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine vurmak sureti ile bir kavgada yer aldıklarını söyledi. Polis, Yılmaz ve diğer 4 şahsın, olay mahallinde bulunan Haydar Alaca'nın arkadaşı olan Murat Öztürk'ü ciddi bir şekilde darp edip sol kolunu tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurdukları bıçak ile yaraladıklarını belirtti.

Polis, 10.04.2022 tarihinde Ferman Zelal Duman, Serhat Aydemir, Adnan Inaç ve İsmail Caran’ın tutuklandığını, zanlı Yılmaz’ın ise aranan şahıs ilan edildiğini kaydetti. Polis, tutuklanan 4 şahsın 22.04.2022 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılarak teminata bağlandıklarını belirtti. Polis, Yılmaz’ın 13.04.2024 tarihinde Girne Polis Müdürlüğü'ne giderek teslim olduğunu söyledi. Polis, zanlının sorgusunda olay mahallinde olduğunu ancak herhangi bir olaya karışılmadığını beyan ettiğini ifade etti. Polis, yapılan muhaceret kontrolünde zanlının 29.11.2019 tarihinden itibaren 1417 gündür KKTC'de İkamet İzinsiz olarak bulunduğunun tespit edildiğini açıkladı. Polis, soruşturmanın yeni başladığını, zanlının ülkede İkamet İzinsiz olarak bulunduğu süre zarfında nerelerde kaldığı ve başka bir suça karışıp karışmadığının soruşturulması gerektiğini belirtti. Polis, zanlının aktif öğrenci olduğunu iddia ettiğini, bu hususun da araştırılacağını söyledi.

Cecilia Krull Othello Kalesi’nde müzik severlerle buluştu Cecilia Krull Othello Kalesi’nde müzik severlerle buluştu

Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep ettti. Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazal Hacımulla zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.