Lapta'da meydana gelen 2 farklı hırsızlık meselesi ile ilgili toplam 3 kişi tutuklandı.

Narenciye Üreticileri Birliği, yeşillenme hastalığıyla ilgili bilgi paylaştı Narenciye Üreticileri Birliği, yeşillenme hastalığıyla ilgili bilgi paylaştı

Polis Basın Subaylığından verilen bilgiye göre, 06.02.2024 tarihinde, 11:00 sıralarında, Lapta’da faaliyet gösteren bir meyhanenin giriş kapısındaki asma kilit kasten kırılıp hasara uğratıldıktan sonra, kapı açılıp içeriye girilmiş ve bina içerisinde muhafaza edilen tablet bilgisayar çalınmıştır. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen H.G.(E-37) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

Öte yandan, 02.02.2024 tarihinde, Lapta’da cadde üzerinde bir şahıs tarafından düşürülen para cüzdanı içerisinde muhafaza edilen 425 Stg, 125 Euro, 120 ABD Dolar ve 4670 TL nakit para bulunarak çalınmıştır. Olay Polisin bilgisine gelmesi üzerine yürütülen ileri soruşturmada, meselede zanlı olarak görülen F.H.(E-39) ve H.K.(E-46) tespit edilerek tutuklanmıştır. Soruşturma devam etmektedir.