Akıncılar'da Margo Çiftliğinde meydana gelen hayvan hırsızlığıyla ilgili Emre Dolat, Ahmet Gezdigeldi, Kemal Özkan, Ediz Diker ve hırsızlık mal kabulü suçundan tutuklanan  İzzet Ertulga bugün  yeniden mahkemeye çıkarıldı.  

Demirhan Polis Karakolunda görevli polis memuru İbrahim Bulak mahkemede olguları aktardı. Polis, 25 Mayıs- 4 Haziran 2024 tarihileri arasında saat 23.50 sıralarında Akıncılar’da Margo Çiftliği diye bilenen yerde Y.P’ye ait mandıra içerisine giren Kemal Özkan, Ahmet Gezdigeldi, Ediz Diker ve Emre Dolat’ın 30 adet kuzuyu araca yükledikten sonra, ambarın kilidini kırarak içeri girdiklerini ve kamera kayıt cihazını da alarak, çıkış yaptıklarını söyledi.  


Polis, zanlılar Kemal Özkan ve Ahmet Gezdigeldi’nin 8 Haziran’da, Dolat ve Diker’in de 9 Haziran’da tutuklandığını belirtti.

Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu'nun kuzeyinde yangın! Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu'nun kuzeyinde yangın!


Polis memuru, zanlı İzzet Ertulga’nın ise zanlıların çaldığı 40 bin TL değerindeki 4 kuzuyu piyasa değerinin altında 18 bin TL’ye alarak, hırsızlık mal kabulü suçunu işlediğini söyledi. 

Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden polis, zanlıların teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, Ahmet Gezdigeldi, Kemal Özkan, Ediz Diker’in ardından Emre Dolat’ın 40’ar bin TL nakit teminat yatırması, her biri için ikişer kefilin 400’er bin TL kefalet senedi imzalaması, yurt dışı çıkış yasağı ve haftada bir gün ıstap-ı vücut şartlarıyla tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Yargıç, İzzet Ertulga’nın yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakit teminat yatırması, iki kefilin 300’er bin TL kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.