Lefkoşa Kuzey Çevreyolu'nda bugün gece meydana gelen kazada 41 yaşındaki Çelik Altıner'in hayatını kaybetmesi, bölgedeki güvenlik sorunlarını bir kez daha gündeme getirdi. "Karanlık yol" olarak da bilinen bu yol, sık sık kazaların yaşandığı bir nokta haline geldi.

Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı savaş gemileri Pazar günü Girne ve Mağusa 'da ziyarete açılacak Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı savaş gemileri Pazar günü Girne ve Mağusa 'da ziyarete açılacak

Kazaların en büyük sebebi olarak dikkatsizlik gösterilirken, vatandaşlar yetersiz aydınlatma ve çevreyolu üzerinde çemberlerin bulunmasından şikayetçi. Yolun güvenliği konusunda defalarca uyarılar yapılmasına rağmen, sorunlar hala çözüme kavuşturulmuş değil.

VATANDAŞLAR YOLDAN ŞİKAYETÇİ

Lefkoşa Kuzey Çevreyolu'nda yaşanan kazaların birçoğu dikkatsizlikten kaynaklanıyor gibi görünse de, vatandaşlar yolun yapısal problemlerine de dikkat çekiyor. Yetersiz aydınlatma, özellikle gece saatlerinde sürücüler için büyük bir risk oluşturuyor. Bunun yanı sıra, çevreyolu üzerinde bulunan çemberler de trafikte tehlike yaratıyor.

Birçok kişi, yolun modernize edilmesi ve aydınlatma sisteminin iyileştirilmesi gerektiğini savunuyor. Sürücüler, yol üzerinde daha fazla trafik işareti ve uyarı levhalarının bulunmasının da kazaları önleyebileceğini düşünüyor.

MODERNİZE YOL VATANDAŞIN HAKKI!

Lefkoşa Kuzey Çevreyolu'nda yaşanan bu son kaza, yetkililere yolun güvenliği konusunda acil önlemler alınması gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Vatandaşlar, yolun aydınlatma sisteminin yenilenmesi, trafik işaretlerinin artırılması ve yol yapısının gözden geçirilmesi gibi adımların bir an önce atılmasını bekliyor.