Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği'nin eylemi dokuzuncu gününde devam ederken, Birlik Başkanı Mustafa Naimoğulları, kurbanlık satışlarına ara vermediklerini ve vatandaşların aracısız olarak hayvancılardan kurbanlık alabileceklerini açıkladı.

Bakan Çavuşoğlu, Trabzon'daki devlet üniversiteleriyle eğitim alanında iş birliği protokolü imzaladı Bakan Çavuşoğlu, Trabzon'daki devlet üniversiteleriyle eğitim alanında iş birliği protokolü imzaladı

"VATANDAŞLAR HAYVANCIDAN KURBAN ALABİLİR, ENGEL YOK"

Naimoğulları, kasaplara canlı hayvan satışına bir ay süreyle son verdiklerini, ancak bunun kurbanlık satışına engel teşkil etmeyeceğini belirtti. "Aracısız olarak vatandaşlar hayvancıdan kurbanlık alabilir. Buna engel yok," diyen Naimoğulları, birlik olarak kasaba satış yapmama kararının vatandaşların kurbanlık alımını etkilemeyeceğini vurguladı.

"BİZ DİYALOGTAN KAÇMIYORUZ"

Naimoğulları, muhabirimizin "Dün neden görüşmeye meclise gitmediniz" soruna yanıt verdi. "Biz diyalogtan kaçmıyoruz" şeklinde konuşan Naimoğulları, önce başbakan ile görüşeceklerini, hemen sonrasında başbakan ile değil komite ile görüşeceklerini  belirtti ve bir dakika içerisinde her şeyin bir anda değişitiğini öne sürdü. Naimoğulları sonrasında telefonlarının yanıtsız kaldığı söyledi.

Editör: Umut Çengi