Kuir Kıbrıs Derneği, sağlık çalışanlarına yönelik, LGBTİ+ ve sağlık çalışanlarının daha etkili bir şekilde hizmet verebilmesi konusunda eğitim düzenliyor.

"Sağlık Çalışanlarına Yönelik Gökkuşağı Eğitim Programı" başlıklı eğitim Kuir Kıbrıs, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği ve Kıbrıs Türk Fizyoterapistler Birliği iş birliğinde düzenleniyor.

Tatar, Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan ve beraberindeki heyeti kabul etti Tatar, Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan ve beraberindeki heyeti kabul etti

Dernek’ten verilen bilgiye göre, eğitim, Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen ve Avrupa Birliği tarafından Kıbrıs Türk Toplumuna Yönelik Yardım Programı kapsamında finanse edilen Gökkuşağı Projesi altında düzenleniyor. Eğitimler 22, 29 ve 30 Haziran 2024 tarihlerinde KTAMS Lefkoşa binasında 10.00-16.00 saatleri arasında yer alacak.

Eğitimde LGBTİ+ bağlamında daha etkili hizmet sunma konusunda sağlık çalışanlarının bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

Açıklamada, “LGBTİ+ haklarına ve toplumsal dahil oluşa dair farkındalığın artırılması için bir adım atmak isteyen tüm sağlık çalışanlarını 'Sağlık Çalışanlarına Yönelik Gökkuşağı Eğitim Programı' adlı eğitim serisine davet ediyoruz.” denildi.

Eğitimin sağlık çalışanlarına açık olacağı ancak sınırlı sayıda katılımcı alınabileceği belirtildi. Katılım için 18 Haziran Salı, 16.00’ya kadar https://bit.ly/saglik[1]calisanlarina-yonelik-egitim-serisi-kayit-formu bağlantısı üzerinden kayıt yaptırılabileceği belirtildi.