Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Halkın Partisi’ni (HP) ziyaret ederek, eğitim sisteminin iyileştirilmesine yönelik işbirliği olanaklarını görüştü.

"ÇÖZÜMÜN PARÇASI OLMAK İSTİYORUZ"

KTÖS'ten ziyaret sonrası yapılan açıklamada, “Yargılayan, küçümseyen, subjektif ve hedefe yönelik olmayan eleştiriler yerine, kendimiz eleştirdiğimiz kişinin yerinde olsak nasıl daha iyisini üretebilirdik sorusuna birlikte yanıt arıyoruz. Problemin parçası olmak yerine çözümün parçası olmak istiyoruz. Eleştirilerimiz, nasıl daha iyi yapılabileceğine dair düşünceler ve öneriler içermektedir.” ifadeleri kullanıldı

ÇALIŞMALAR HP YETKİLİLERİYLE PAYLAŞILDI!

KTÖS, sendikanın hazırladığı “Öğleden Sonra İki Gün Eğitimin Değerlendirmesi, İhtiyaç Analizi ve İyi Örnekler” ile “Anket: Eğitim Bakanlığının Öğretmenlik Mesleğine ve Öğretmen Haklarına Karşı Tutumu” isimli çalışmaları HP Genel Başkanı Kudret Özersay ve diğer parti yetkilileri ile paylaştıklarını belirtti.

Posta Dairesi’nden iki yeni pul serisi yayında! Posta Dairesi’nden iki yeni pul serisi yayında!

BİLGİ ALIŞVERİŞİ YAPILDI!

Toplantıda ayrıca, sahte diploma soruşturmaları ve yolsuzluklarla ilgili bilgi alışverişi yapılırken, Öğretmenler Kooperatifinin hissedarı olduğu KOOP-SÜT’ün sürdürülebilir bir yapıya kavuşması için çözüm önerileri de HP yetkililerine aktarıldı.

Editör: Umut Çengi