KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, KTÖS Başkanı Mustafa Baybora ve Eğitim Sekreteri Süleyman Gelener Lefkoşa'daki okulların yoğunluğu ve yeni dönemde okul nüfuslarının artması ihtimaline karşı alınabilecek önlemler ile ilgili Lefkoşa Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ile bir araya geldi.

Maviş, okullar için belediyelerin önemli olduğuna vurgu yaparak, birçok noktada belediyelerin ihtiyaçların karşılanmasında kolaylaştırıcı olduğunu söyledi.

Başbakan Üstel, son günlerde yaşanan güncel gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu Başbakan Üstel, son günlerde yaşanan güncel gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu

Maviş, artık belediyelerin eğitimde daha fazla söz sahibi olmaları gerektiğini belirterek, merkeziyetçi eğitim yapısından yerel ve okul odaklı sisteme geçilmesi gerektiğini ifade etti. 

Maviş, ziyaretlerin temel amacının nüfus yoğunluğu oluşabilecek okulların ihtiyaçlarını şimdiden planlayabilmek olduğunu belirtti.

Maviş,  belediyenin çocuk odaklı projelerini takdir ettiklerini söyleyerek, iki kurumun işbirliği ile daha geniş bir alana çocuk odaklı projeleri taşımak istediklerini vurguladı.  

Maviş, görüşme esnasında  sendikanın hazırlamış olduğu “Öğleden Sonra İki Gün Eğitimin Değerlendirmesi, İhtiyaç Analizi ve İyi Örnekler” ile “Anket: Eğitim Bakanlığının Öğretmenlik Mesleğine ve Öğretmen Haklarına Karşı Tutumu” isimli çalışmaları da Lefkoşa Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’ya sundu.

Editör: Simge YILDIZ