ÖZEL HABER |

Ülkede arpa sıkıntısı yaşanırken ortaya atılan bir iddia ve kaynaklarımızdan gelen bilgiler şok etkisi yarattı.

TARIMCIYA YOK BAKANA BOL!

Tarımcı ekmek için arpa ihtiyacı yaşarken ve kendilerine “Ülkede arpa yok” denilirken, gelen bilgilere göre Tarım Bakanı Hüseyin Çavuş Kelle’nin, kendi arazileri için tonlarca arpa ayırdığı yönünde.

“BUNU SÜREKLİ YAPIYOR”

Kendisi de tarımla uğraşan Kelle’nin, sektör emekçilerinden önce bakanlığın tüm olanaklarını kendi işlerinde kullandığı ve önceliğin kendi işleri olduğu yönünde şikayetler var. Göreve geldiği günden itibaren tarım alanında büyük bir krizin yaşanmasını ateşleyen Kelle’nin bu son hareketi sonrası tepkilerin ne olacağı merak ediliyor.

Töre, Milli muharip uçağı 'KAAN'ın ilk uçuşunu kutladı... Töre, Milli muharip uçağı 'KAAN'ın ilk uçuşunu kutladı...

TARIM BAKANI’NIN KURAKLIK PARASI ALMASI ETİK Mİ?

Elde ettiğimiz bilgilere göre Bakan Kelle, 12 bin dönüm üzerinde arazi ekiyor ve her yıl verim aldığı bu topraklar kuraklık kapsamına giriyor. Bakan Kelle’nin bir bakan olarak her yıl ne kadar alan ektiği ve kuraklık parası aldığı merak ediliyor. 

TARIM BAKANI DURURKEN OĞUZ’UN KAPISINI ÇALDILAR

Gerek hayvan üreticileri gerekse de diğer üretici kesimler, Kelle’den umudu kesince, Tarım eski Bakanı, şimdinin İçişleri Bakanı Dursun Oğuz’un kapısını çaldı. Üreticilere destek olacağını açıklayan Dursun’un, kabine arkadaşı Kelle üzerinde etkisi olup olmayacağını ise zaman gösterecek.