Polis Basın Subaylığı'ndan edinilen bilgiye göre, 06 Temmuz 2024 tarihinde, saat 00:15 civarında Lefkoşa Kuzey Çevre Yolu üzerinde meydana gelen trafik kazası, dikkatleri bir kez daha alkollü araç kullanımının tehlikelerine çekti. Kazanın başrolünde ise 30 yaşındaki Tolga Aydın vardı.

177 MİLİGRAM ALKOLLÜ SÜRÜCÜ

Tolga Aydın, 177 miligram alkollü içki tesiri altında yönetimindeki EN 195 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrediyordu. Sanayi Çemberini 2-3 kilometre geçtikten sonra, dikkatsizce önündeki aracı solundan geçip sağ şeride geçmeye çalıştı.

ÇARPIŞMA VE KONTROLSÜZ HAREKET

Bu esnada sağ şeritte aynı istikamete doğru seyreden Mahmut Şahin’in (38) yönetimindeki UG 558 plakalı araca sol ön kısmından çarptı. Çarpmanın etkisiyle EN 195 plakalı araç kontrolsüz bir şekilde yolun sağına geçti ve orta refüjdeki beton bariyere çarptı.

LTB’nin Hamitköy-Dumlupınar Kanalizasyon Projesi’nde çalışmalar başlıyor LTB’nin Hamitköy-Dumlupınar Kanalizasyon Projesi’nde çalışmalar başlıyor

YARALANAN OLMADI

Şans eseri kazada yaralanan olmadı. Ancak EN 195 plakalı araç sürücüsü Tolga Aydın, alkollü araç kullanımı ve dikkatsizlik nedeniyle tutuklandı. Kazayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi