Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ) 2023- 2024 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni dün akşam KAÜ Alayköy Kampüsü’nde yapıldı.

KAÜ’den verilen bilgiye göre, ön lisans ve lisans mezunlarının diplomalarını aldığı törende, Moda Tasarımı ve Tekstil Ön Lisans Bölümü öğrencilerinin hazırladığı özel tasarımlarının sunulduğu Moda Show da yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Gökçe Keçeci, Rektör Yardımcıları, akademisyenler eşliğinde mezunların yürüyüşü ile başlayan tören saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından yapılan açılış konuşmalarıyla devam etti.

Törende, 2023- 2024 Akademik Yılı Bahar Dönemi mezunları adına, üniversite birincisi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü mezunu Zehra Evliya ile yabancı öğrenciler adına İşletme ve Ekonomi Fakültesi, Uluslararası İşletme Yönetimi Lisans mezunu Annie Sando Johnson birer konuşma yaptı.

Keçeci: “7. yılda yeni mezunlar vermenin haklı gururunu yaşıyoruz”

Törende konuşan Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökçe Keçeci, her geçen gün daha da büyüyerek 7. yılda yeni mezunlar vermenin haklı gururunu yaşadıklarını kaydetti.

Gökaşan: “KAÜ Mezunları ile gurur duyuyoruz”

Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, İngiliz Milletvekili Duncan ile görüştü Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, İngiliz Milletvekili Duncan ile görüştü

KAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tutku Akter Gökaşan da, mezuniyetin yeni bir yolun başlangıcı olduğunu kaydedetti. Gökaşan, mezunların edindikleri bilgi ve donanımlar sayesinde ülkelerinin gelişmesi ve kalkınması için yapacakları çalışmalarla tüm insanlığa katkı sağlayacaklarını belirtti.