Ülkeye izinsiz giriş yaparken yakalanan zanlılar mahkemeye çıkarıldı Ülkeye izinsiz giriş yaparken yakalanan zanlılar mahkemeye çıkarıldı

Ülkenin birçok alanında yaşanan yozlaşmanın futbola da yansıdığı iddiaları gündemi sarsmış durumda. Gazetemize ulaşan birçok kaynak, geçtiğimiz günlerde genel kurulunu gerçekleştiren AKSA Süper Lig ekiplerinden Karşıyaka Spor Kulübünde usulsüz harcamalar yapıldığını iddia etti.

İLGİNÇ GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ DE BU İDDİALARI GÜÇLENDİRİYOR!
 
Karşıyaka Kulübünde yönelik şok iddiaları güçlendiren bir başka olay ise başkanlık makamının birinci derece aile bireyleri arasında gidip gelmesi!  Mevcut Başkan Umut Düzdaban, başkanlığı babası Ahmet Düzdaban’dan teslim almıştı. İstifa eden Umut Düzdaban’dan ise görevi yine babası Ahmet Düzdaban’a teslim etti. İşte aile içi bu git gelli görev değişikliği, Karşıyaka Spor Kulübünde iddia edilen usulsüzlüklerin ortaya çıkmaması ve üzerinin örtülmesi için yaşandığı ifade ediliyor.

“KULÜBÜN PARALARI ŞAHSİ HARCAMALARDA KULLANILIYOR”  

Ortaya çıkan iddialardan en ciddisi ise kulüp parasın ile şahsi harcamalar yapıldığı yönünde. İddialara göre yöneticilerin kendi kişisel çıkarlarına yönelik bu paraları kullandığını savunuluyor. 

KAYMAKAMLIK GÖREVE DAVET EDİLDİ

Genel kurulda eski başkan Umut Düzdaban’ın kendi okuduğu mali raporun yine kendi ekibi tarafından onaylandığını iddia eden kaynaklar,  yaşanan bu ilginç gelişmeler sonrası Kaymakamlığa geçmiş dönemdeki faturalara ve alımlara dikkatli bir şekilde bakması çağrısında bulundu. Başta eski Başkan Umut Düzdaban olmak üzere bazı yöneticilerin bu usulsüz harcamalarda rol oynadığı iddia edilirken, Karşıyaka Halkının parasına sahip çıkılması ve adaletin sağlanması çağrısı yapıldı.

Editör: Pelinsu Kamalı