10 Haziran 2024 tarihinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde meydana gelen iki ayrı yangın olayı, polis ve itfaiye ekiplerini alarma geçirdi. Olayların detayları şu şekilde:

DAÜ TDM VE DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nden Şehit Hüseyin Akil İlkokulu’na ziyaret DAÜ TDM VE DAÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nden Şehit Hüseyin Akil İlkokulu’na ziyaret

Karaoğlanoğlu’nda Restoran Yangını

10 Haziran 2024 tarihinde saat 01:30 sıralarında, Karaoğlanoğlu'nda faaliyet gösteren bir restoranın alt kısmında bulunan kartonların tutuşması sonucu yangın çıktı. Yangın, restoran çalışanları ve itfaiye ekiplerinin hızlı müdahalesiyle söndürüldü. Ancak, yangın sonucunda kartonların üzerinde bulunan toplam 35 adet şezlong yanarak zarar gördü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bafra’da Araç Yangını

Aynı gün saat 06:00 sıralarında, Bafra’nın İskele Tepe Sokak’ta park halinde bulunan GP 970 plakalı bir salon araçta yangın çıktı. Yangının, aracın elektrik aksamlarının kısa devre yapması sonucu meydana geldiği tahmin ediliyor. İtfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Ancak, yangın sonucu aracın motor bölümü ile ön kısmı yanarak zarar gördü. Ayrıca, yüksek ısıdan dolayı aracın sağ ön ve arka kapılarındaki hava yastıkları patladı ve aracın yanında park halinde bulunan başka bir aracın da arka tamponu ile sağ arka lambaları zarar gördü. Bu olayla ilgili de soruşturma sürüyor.

Editör: Umut Çengi